Mezinárodní soutěž vín FESTWINE 2011

FESTWINE 2007

Ocenění nejlepších vín na FESTWINE 2007

Valtice, 22. 5. / Národní vinařské centrum ve Valticích přivítalo prestižní mezinárodní soutěž vín FESTWINE 2007. Kromě odborného posouzení jednotlivých vín si soutěž za cíl vzala i spojení lahodného moku s uměním a kulturou.

O prestižní tituly se letos ucházelo na 248 vzorků vín z více než 60 vinařství a 10 zemí světa. Role odborných soudců se chopilo třicet pět degustátorů s osvědčením Národního vinařského centra. Do nejužšího klání se probojovalo už jen 12 nejlepších vín. Celkem bylo rozdáno 13 zlatých a 31 stříbrných medailí.

Absolutním vítězem soutěže FESTWINE 2007 se stalo Vina Carmen Reserve Carmenere Cabernet, ročník 2004 od společnosti Bon Vivant s. r. o., které tak získalo titul Šampión soutěže. Šlo o nejlépe ohodnocené víno ze všech kategorií, kromě vín speciálních.

Ocenění Pohár za nejvýše ohodnocené tuzemské víno obdržel Dornfelder, ročník 2005 společnosti Vinné Sklepy Roztoky s. r. o.

Pohár za nejvýše ohodnocené zahraniční víno získal Tempranillo reserva, Lar de Lares 2002 od společnosti Vingal s.r.o.

Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii vín speciálních získalo ledové víno Ryzlink vlašský 2005 ZD Sedlec.

Diplom za nejlépe hodnocenou kolekci vín převezme Znovín Znojmo, a.s. na základě čtyř nejlépe hodnocených vzorků s celkově nejvyšším obodováním.

Úspěšní vinaři byli oceněni unikátním uměleckým dílem v podobě mědirytinové grafiky představující 12 měsíců z vinařova života. Autorem originálního ocenění je akademický malíř René Vlasák.

Za pořadatele FESTWINE 2007 dodává ing.Tomáš Vican, MBA z VINNÉ GALERIE: „Ukázalo se, že vína z ročníku 2006 jsou velmi rozdílná. Jsou mezi nimi skutečné skvosty, ale ti vinaří, kteří se hnali pouze za cukrem a nechali vína spontánně prokvasit, občas dosáhli vín neharmonických, prázdnějších, nekompaktních, z nichž vstupuje občas i lihová dochuť či přebíjející zbytkový cukr. Každopádně můžeme být právem hrdí na kvalitu našich vín, předně bílých. Na druhé straně proč neocenit i jižní vína červená, která dosáhli v soutěži vynikajících výsledků. Vždyť nemá cenu se zdržovat věcmi průměrnými.“

Další informace, kompletní seznamy oceněných vín a fotografie budou dostupné po slavnostním galavečeru, na němž budou výsledky oficiálně prezentovány. Slavnostní galavečer se koná 7. 6. a zúčastní se ho řada zajímavých osobností z oblasti kultury, politiky a vinařství.

 
webové stránky - vytvoření a správa: Sophics, spol. s r.o. - Zlín - 2005 - 2011, e-mail: webmaster